DC FanDome: Aikataulu, päivämäärä, aika ja katselu


Fanit, jotka toivovat suuria DC-uutisia todellisen San Diego Comic-Con -tapahtuman sijaan, saavat ehdottomasti juuri tämän DC FanDomessa, digitaalisessa tapahtumassa, joka on suunniteltu katsottavaksi kotona kuin todellinen huijari.


Alun perin yhtenä eeppisenä paneelien ja paljastusten iltana DC ilmoitti jakavansa FanDomen kahteen erilliseen ja erilliseen tapahtumaan: Hall of Heroes, joka pidetään elokuun lopulla, ja WatchVerse syyskuun puolivälissä.

Elokuun päivämäärä sisältää edelleen suurimman osan suurista lipuista. DC laskuttaa sen 'Jim Leen henkilökohtaisesti suunnitelluksi eeppiseksi maailmaksi, joka sisältää erityisiä ohjelmia, paneeleja ja eksklusiivisia paljastuksia monenlaisista elokuvista, TV-sarjoista, peleistä, sarjakuvista ja muusta'. Toiminnallisesti se on FanDomen Hall H.



Tämä DC FanDome -traileri antaa faneille hyvän kuvan siitä, mitä he voivat odottaa tapahtumalta:


Tässä on kaikki muu mitä sinun tarvitsee tietää DC FanDomesta:

DC FanDome -päivämäärä ja -aika

Ensimmäinen DC FanDome -tapahtuma, Hall of Heroes, alkaa lauantaina 22. elokuuta kello 13.00 ET. Rekisteröidy katsomaan täältä!

DC FanDome -aikataulu

Tässä on yhteenveto kaikista paneeleista, jotka tapahtuvat DC FanDomen: Hall of Heroes aikana. Alla olevat paneelikuvaukset ovat DC: n kohteliaita. Kaikki ajat ovat ET:


13:00 - Wonder Woman 1984 -paneeli

' Wonder Woman 1984 tähdet Gal Gadot, Chris Pine, Kristen Wiig ja Pedro Pascal sekä ohjaaja / kirjailija / tuottaja Patty Jenkins yhdistävät voimansa brasilialaisten isäntien Érico Borgon ja Aline Dinizin kanssa juhlimaan faneja suurella tavalla. He vastaavat eri puolilta maailmaa tulevien fanien kysymyksiin, puhuvat fanitaidetta ja cosplaya ja paljastavat uuden elokuvan - ja muutamia yllätyksiä! '

13:25 - WB Games Montrealin ilmoitus

'Pelaajat! Et halua unohtaa tätä uutta katsausta uuteen jännittävään peliin ja kysymyksiin ja vastauksiin sen kehittäjien kanssa. '

13:45 - Sandman-maailmankaikkeus: Avaa unelmapaneeli

'Neil Gaiman, Dirk Maggs, G. Willow Wilson ja Michael Sheen keskustelevat Sandman sarjakuvasarja ja miten sitä on laajennettu uusilla tarinoilla, sovitettu uusiin välineisiin ja kiehtonut yleisö ympäri maailmaa. '


14:15 - Multiverse 101 -paneeli

'Kouluta tätä kiehtovaa Multiversen luomiskurssia DC: n luovan johtajan / kustantajan Jim Lee, Warner Bros. Picturesin DC-pohjaisen elokuvantuotannon presidentin Walter Hamadan ja Berlanti Productionsin perustajan / DCTV: n megatuottajan Greg Berlantin kanssa. ”

14:40 - Flash-elokuvapaneeli

'Tämä 101-tyylinen keskustelu käyttäjän kanssa Salama elokuvantekijät Andy Muschietti ja Barbara Muschietti, tähti Ezra Miller ja käsikirjoittaja Christina Hodson antavat faneille nopean katsauksen kaikkien aikojen ensimmäiseen Flash-elokuvaan. '

14:50 - Beyond Batman Short

'Swinging Sixties -kulttuurin Batman on ristiriidassa kaukaisen tulevaisuuden Batmanin kanssa, kun Batman Beyond ja hänen mentorinsa, vanha Bruce Wayne, sieppaavat lähetyksen vuoden 1966 Batman-TV-ohjelmasta!'


14.55 - Itsemurharyhmän paneeli

'Mitä muuta voit odottaa Itsemurharyhmä mutta lopullinen eliminointipeli? Ensinnäkin kirjailija / ohjaaja James Gunn ottaa vastaan ​​faneja koskevia kysymyksiä ja tuo sitten esiin Task Force X: n nopealle, ei-pidätetylle Squad Showdownille, joka testaa jokaisen tiimin jäsenen joukkueen tiedot - ja selviytymistaidot! '

15:40 - BAWSE-värinaiset DCU-paneelissa

'Mikä on BAWSE? Ota selvää täältä, kun jotkut DC-television ja elokuvien kuumimmista näyttelijöistä istuvat julkkis DJ D-Nizzan ja Grammyn voittaneen laulajan / näyttelijän Estellen kanssa keskustelemaan siitä, kuinka he käyttävät luottamustaan ​​ja haavoittuvuuttaan siirtyessään urallaan Hollywoodissa. Paneeleihin kuuluu Meagan Good ( SHAZAM! ), Javicia Leslie ( Batwoman ), Candice Patton ( Salama ), Tala Ashe ( DC's Legends of Tomorrow ), Nafessa Williams ja Chantal Thuy ( Musta salama ), sekä Anna Diop ja Damaris Lewis ( Titaanit ). Kuuntele koko täyspitkä keskustelu McDuffie's Dakotassa DC WatchVersessa. '

16.00 - Lepakkopaneelin perintö

'Soittaminen kaikille Batman-faneille! Älä missaa tätä keskustelua Batman-universumin laajasta ulottuvuudesta, mukaan lukien Batman-hahmoperhe. Keskeiset lahjakkuudet sarjakuvista, televisiosta ja peleistä antavat käsityksen Caped Crusaderin maailmasta. '

16:30 - Jokeri: Pue onnelliset kasvot

'Löydät elokuvantekijöiden ja alan legendojen haastattelut, tutustu Jokerin alkuperään ja kehitykseen ja opi, miksi rikoksen pelleprinssiä kutsutaan yleisesti kaikkien aikojen suurimmaksi sarjakuvaksi Super-Villain.'

16.45 - Yllätä DC Comics -paneeli

TBA

17.10 - I'm Batman: Äänet lehmän paneelin takana

”Jokaisella on suosikkinsa Batman. Mutta yleisölle ympäri maailmaa heidän suosikki Batmanilla on paikallinen ääni. On aika tavata kopan takana olevat äänet. Kuule, millaista on olla yksi monista globaaleista vokalinäyttelijöistä, jotka esittävät Pimeää ritaria, kun Super Dubberit, jotka lainaavat kykyjään Caped Crusaderille suurilla ja pienillä näytöillä ympäri maailmaa, kokoontuvat ensimmäistä kertaa. '

17:30 - Snyder Cut of Justice League -paneeli

'Zack Snyder lähettää faneille ja muutamille yllätysvieraille kysymyksiä, kun hän keskustelee innokkaasti odotetusta leikkauksesta vuoden 2017 elokuvasta ja sen toteuttaneesta liikkeestä.'

17.54 - Flash-TV-paneeli

'Päätuottaja Eric Wallace liittyy näyttelijöiden Grant Gustinin, Candice Pattonin, Danielle Panabakerin, Carlos Valdesin, Danielle Nicoletin, Kayla Comptonin ja Brandon McKnightin kanssa keskustelemaan kaikista Flash-asioista Entertainment Weeklyn kansleri Agardin kanssa. Team Flash hajottaa kuuden kauden molemmat osat ja tarkastelee eteenpäin, mitä on tulossa yksinoikeudella perävaunulla seitsemälle kaudelle. Fanit katsovat myös eksklusiivista mustavalkoista noir-jaksoa ”Kiss Kiss Breach Breach”, joka on saatavilla Salama kausi kuusi Blu-ray ja DVD 25. elokuuta. '

18.10 - Musta Adam-paneeli

'Kaikkien aikojen ensimmäisen Black Adam -elokuvan tähti Dwayne Johnson asettaa uuden elokuvan tarinan ja sävyn faneilla - ensimmäinen kysymys ja vastaus… ja muutama yllätys.'

Voit tutustua Dwayne Johnsonin konseptitaiteeseen Black Adamina täällä .

18:30 - CNN Heroes: Todellisen elämän sankarit koronaviruksen aikakaudella

'Vaikka DC: ssä on ikonisia kuvitteellisia supersankareita, jotka on tunnustettu ympäri maailmaa, CNN Heroes valaisee tosielämän jokapäiväisiä ihmisiä, jotka tekevät muutoksia yhteisöissään. Nyt kun maailmanlaajuinen Covid-19-pandemia on kääntänyt kaikki maailmamme ylösalaisin, CNN: n Anderson Cooper esittelee sinut etulinjan työntekijöille, puolestapuhujille, naapureille ja ystävällisille muukalaisille, jotka kokoontuvat auttamaan meitä tämän kriisin läpi. '

18.50 - Titans TV -paneeli

'Titaanit ovat palanneet, b * tches!' Tämä lause aloitti räjähtävän toisen kauden Titaanit joka huipentui kauan odotettuun Nightwingin nousuun johtajana ja omansa traagiseen kuolemaan. Ja kun uusi salaperäinen uhka on tulossa, kausi 3 lupaa olla vielä suurin! Liity tuottaja Greg Walkerin ja sarjan tähtien joukkoon Brenton Thwaites, Anna Diop, Teagan Croft, Ryan Potter, Conor Leslie, Curran Walters, Joshua Orpin, Damaris Lewis, Alan Ritchson ja Minka Kelly sekä uuden kauden esikatselu sekä keskustelu kahden ensimmäisen kauden 'Fanien suosikkihetkillä'. '

19.05 - Aquaman-paneeli

' Aquaman Ohjaaja James Wan ja itse King Orm, Patrick Wilson, sukeltavat syvälle Wanin luomaan Atlantiksen maailmaan ja paljastavat suosikkinsa kulissien takana kaikkien aikojen suurimmasta DC-elokuvasta! '

19.15 - 'Kysy Harley Quinnia'

'Hän on käynyt varpaiden varrella Batmanin ja Justice Leaguein kanssa ja ottanut Jokerin ja Gotham Cityn kovimmat roistot, mutta DC FanDomessa Harley Quinn joutuu kohtaamaan tähän asti kovimman haasteensa - vastaamaan DC: n suurimpien fanien palaviin kysymyksiin omat kertovat sen sellaisenaan, ei-BS-tyyli. Jos rakastat Harley Quinnin animaatiosarjaa, tätä ei voi kuningas missata! '

19:20 - Wonder Woman 80-vuotisjuhla-paneeli

”Amazonina ja jumalana Wonder Woman on todella ajaton. Joten on vaikea uskoa, että hän täyttää 80 vuotta! Liittyä seuraan Wonder Woman 1984 Ohjaaja Patty Jenkins ja tähti Gal Gadot yhdessä erityisen vieraan kanssa pohtivat hahmon vaikutusta heihin henkilökohtaisesti ja odottavat innolla vuoden 2021 juhlia! '

7:25 - Huomisen supersankarit Jim Leen kanssa

'DC: n luova johtaja / kustantaja Jim Lee liittyy Bing Cheniin, joka on globaalin voittoa tavoittelemattoman kollektiivin Gold House -yrityksen perustaja, keskustelemaan aasialaisten taiteilijoiden ja kirjailijoiden tärkeästä panoksesta sarjakuviin ja sarjakuvien innoittamaan viihteeseen.'

19:40 - SHAZAM! Paneeli

'Zac Levi ja näyttelijät eivät voi kertoa sinulle # & t! Valaistu salassapitoon tulevan elokuvansa uudelle käsikirjoitukselle, Zacille ja muutamalle hänen SHAZAM! näyttelijät keskustelevat Filippiinien ensimmäisen DC-tuulettimen Gino Quillamorin kanssa siitä, mistä seuraavassa elokuvassa voi olla kyse, kommentoidessaan kaikkea paneeleista Zackin toisen leikkaukseen - ja jopa muutama yllätysvieras tulee mukaan! '

20.10 - Itsemurharyhmä: Tapa Justice League -paneeli

'Will Arnett isännöi Rocksteady Studiosin, joka on Batman: Arkham toimilupa.'

20.30 - Batman-paneeli

' Batman elokuvantekijä Matt Reeves liittyy isäntänä ja itseään kutsuvana fangirl Aisha Tylerina keskustelemaan tulevasta elokuvasta ... yllätyksellä (tai kahdella) faneille! '

Voit tarkistaa koko DC FanDome -aikataulun tässä .

DC FanDome Live Stream

Vaikka DC FanDome on kaikille ilmainen, sinun on luotava tili DCFanDome.com seurata tapahtumaa. Voit katsella kaikkia paneeleja DC FanDomen suoratoistosivu .

2004 päätelmän jälkeen Batman Hall of Heroesin lopussa olevassa paneelissa FanDome-aikataulu selaa sitten vielä kaksi kertaa, jolloin saat kolme kuvaa 24 tunnin aikana.

DC FanDome: WatchVerse Päivämäärä ja aika

DC isännöi toisen pyynnöstä järjestettävän FanDome-tapahtuman nimeltä WatchVerse lauantaina 12. syyskuuta kello 13.00 ET. Katsojat pääsevät käyttämään kaikkea sisältöä haluamassaan järjestyksessä, mutta tapahtuma on käytettävissä vain 24 tuntia.

Tämä tapahtuma sisältää aiemmin ilmoitetun paneelin DC: n Watchmen Universe -keskustelun laajentamisesta Damon Lindelofin ja Tom Kingin kanssa Rorschach , Joker War -paneeli Lepakkomies kirjailija James Tynion IV ja Batgirl kirjuri Cecil Castellucci, a Kolme Jokeria paneeli Geoff Johnsin ja Jason Fabokin kanssa, paneeli John Ridleyn jännittävästä tulevasta DC-maailmankaikkeuden muu historia , ja enemmän.